ارتباط مستقیم در تلگرام  | تلفن : 88861802-021

حضور رایگان کارشناس در محل شما

طراحی و چاپ بروشور

بروشور چیستبروشور چیست؟

بروشور یک سند چاپی و یا دیجیتال آموزنده به منظور تبلیغات است که می تواند در قالب های مختلفی از جمله برگه ی الگو ، دفترچه و … ارائه شود . بروشورها که در زبان فارسی معادل واژه الگو نما هستند ، به عنوان بخش کوچکی از یک کمپین بازاریابی مستقیم عمل می کنند . این نشریات تبلیغاتی در درجه اول برای معرفی یک شرکت ، سازمان ، محصولات یا خدمات و آگاهی مشتریان ، با هدف توصیف قابلیت محصول و شرکت شما و در درجه ی دوم ارائه دورنمایی از اهداف و برنامه های بیزنس شما جهت اعتماد سازی کاربران ارائه می گردند .

 

 

طراحی و چاپ بروشور ها در چه قالب هایی می تواند انجام گیرد؟

برای پاسخ به این پرسش باید به جمع آوری یک سری اطلاعات کلیدی پرداخت از جمله اینکه کسب و کار مورد نظر در کدام حوزه است ، نوع خدمات و رویداد چیست ، این بروشور چه چالشی را در ذهن مخاطب برطرف می کند و …. پس از آن است که می توانیم متناسب ترین فرمت را جهت طراحی و چاپ انتخاب کنیم .

بروشور های الکترونیکی  :

این نوع بروشور ها به نسبت بروشور های قدیمی کاغذی از مزایای قابل توجه تری همانند مخاطبین و توزیع بیشتر و هزینه کمتربرخوردار هستند .

بروشور های تک برگی :

بروشورهای تک برگی به طور معمول در یک برگ و در اندازه های مختلف چاپ می‌شوند. این بروشورها  که گاها با عنوان بروشور های تک لتی نیز شناخته می شوند ممکن است یک رو و یا دو رو  چاپ شوند .

انواع بروشور تک برگیبروشور های لت دار :

بروشورهای لت دار دارای چند صفحه هستند و این صفحات پس از تا زدن به لت تبدیل می شوند. این لت ها ممکن است ۲ لت، ۳ لت، ۴ لت و بیشتر باشند. بروشورهای ۲ و ۳ لت از بهترین بروشورها هستند که کاربری مناسبی برای تبلیغات تجاری دارند ، زیرا مطالعه آن راحت تر ، حمل آن آسان تر  و هم اینکه مدت زمان بسیار کمی برای خواندن محتوای آن نیاز است .

بروشور راهنمایی خدمات پزشکیراهنمای بروشور چند لتبروشورهای فرمی یا کتابچه ای :

این نوع بروشورها به فرمت کتابچه بوده و دارای تعداد صفحات بالایی هستند و در صحافی این کتابچه ها از چسب گرم و منگنه استفاده می کنیم . عموما این نوع از بروشور ها با کاتالوگ ها مقایسه می گردند . به طور کلی در بروشورهای فرمی از عکس و متن های بیشتری استفاده می شود . عمدتا کاربری این نوع بروشور ها به عنوان دفترچه راهنما است .

مقایسه بروشور کتابچه ای با کاتالوگبروشور های اسلیپ کیس :

بروشورهای اسلیپ کیس بروشورهایی هستند که جلد آن ها به صورت یک فولدر ساخته می شود و صفحات داخل آن به طور مجزا از یکدیگر تهیه می شوند درمرحله ی بعد این صفحات در داخل همان فولدر قرار می گیرند. جنس جلد اسلیپ کیس ها نسبت به صفحات داخل از ضخامت بالاتری برخوردار است . از جمله ویژگی های این بروشور می توان به این موضوع اشاره کرد که به دلیل عدم اتصال صفحات متن و جلد، در صورتی که نیاز به جایگزین کردن متن جدید باشد، این امر به راحتی امکان پذیر خواهد بود .

بروشور اسلیت کیس چیستبروشور های پامفلت :

بروشوری که دارای صفحات اندکی است و جنس کاغذ و صفحات داخل آن از کاغذهای گرماژ کم انتخاب میشود . دفترچه های راهنمای کالاهای مصرفی نیز از این دسته بروشورها هستند.

بروشور راهنمای محصولبروشور های لیفت لت :

برگه های کوچکی هستند که درون بسته بندی ها ، مانند بسته های دارو قرار می گیرند و توضیحات لازم را ارائه می دهند.

لازم به ذکر است که اغلب بروشور های لیفت لت و پامفلت  بصورت تک رنگ و مشکی بکار می‌روند و بیشتر اوقات اصلا جنبه تبلیغاتی نداشته و فقط برای آموزش بکار می‌روند .

 

کاربری و اهمیت طراحی و چاپ بروشور در مارکتینگ خدمات :

بروشورها به ادعای شما نسبت به محصول اعتبار می بخشند . در واقع می توان با شرح مشکلات و یا چالش هایی که مشتری در هنگام استفاده از محصول تجاری روبه رو بوده و ارائه راه حل مناسب توجه واعتماد کاربر به  بیزنس و خدمات خود جلب کنیم .  بروشور ها سبب صرفه جویی در زمان ، بهبود عملکرد و گسترش بیشتر مارکتینگ می شوند .

اهمیت طراحی در کیفیت بروشور ها :

ارائه بروشور ابزاری جهت راحتی کاربران در تصمیم گیری است در نتیجه حفظ هماهنگی در تمام صفحات بروشور حائز اهمیت است . این هماهنگی می تواند از طریق اجرای لی اوت مناسب ، استفاده از عناصر بصری مشترک در صفحات و استفاده از تکنیک های هارمونیک طراحی انجام پذیرد . مجموعه قصر یخ با کنار هم قرار دادن بهترین تجهیزات و امکانات لازم اعم از تیم طراحی مجرب و چاپ حرفه ای آماده خدمت رسانی در زمینه طراحی و چاپ بروشور می باشد .

 

نمونه بروشور رستوران