ارتباط مستقیم در تلگرام  | تلفن : 88861802-021

حضور رایگان کارشناس در محل شما

طراحی و چاپ کارت ویزیت

 

لوگو چیست؟

لوگو نمادی است که از متن و تصاویر تشکیل شده است و یک کسب و کار را مشخص می کند. یک لوگوی خوب نشان می دهد که یک شرکت چه کار می کند و مارک چه ارزشی دارد. طراحی لوگو همه چیز در مورد ایجاد علامت تجاری بصری مناسب برای یک شرکت است.

چرا مهم است که یک لوگو برای کسب‌وکار خود ایجاد کنید ؟

لوگو یک جنبه مهم از هر نوع مارک تجاری است , بنابراین مهم است که چیزی را بسازید که حقیقتا ً نشان‌دهنده کسب‌وکار شما و ارزش‌های آن باشد . اینها برخی موارد کلیدی هستند که هنگام ایجاد یک لوگو باید به ذهن خود بسپارید . لوگو باید ساده باشد زیرا یک لوگوی شلوغ ممکن است مشتریان را منحرف کند

 

لوگو چگونه میتواند باشد؟

لوگو می‌تواند یک تصویر ، متن ، یا ترکیبی از هر دو باشد . زمانی که گزینه‌های طراحی لوگو را انتخاب می‌کنید ، در مورد تاثیر آن بر روی مخاطبین موردنظر خود فکر کنید . ابزارهای خلاق Adobe Spark و منابع شما را راهنمایی می‌کند تا یک ارائه منحصر به فرد ایجاد کنید که مخاطبین شما به زودی فراموش نخواهند کرد .

 

برای طراحی لوگو چه باید کرد؟

برای جلب مشتری از نماد به عنوان تصویر موجود در پروفایل خود استفاده کنید.

لوگو باید الهام بخش باشد. رقابت رابررسی کنید . سبک طراحی خود را انتخاب کنید که شامل  : کلاسیک ، مدرن ، مینیمالیستی

، سرگرم کننده ،  جذاب و… باشد .  علاوه بر سبک باید نوع آن هم مشخص شود که شامل لوگوهای مونوگرام و کلمات کلیدی علایم نقاشی و انتزاعی و … باشد.

 

در طراحی یک لوگوی موفق باید به چه نکته توجه کرد ؟

  • ساده طراحی کنید زیرا بیشترین تاثیر را روی مشتری دارد
  • لوگو باید بعد از اولین بار دیده شدن به راحتی در خاطر بماند
  • تازه و متمایز باشد نسبت به سایر لوگوهای موجود در بازار
  • مدرن و به روز باشد
  • تناسب اجزا و نسبت های بصری را رعایت کند
  • مخاطب خود را بشناسید و متناسب با جامعه مخاطبانتان باشد
  • در طراحی ان خلاقیت داشته باشید

 

انواع لوگو و بررسی آنها

لوگوی تصویری یا نمادین چیست؟

لوگوی تصویری یا لوگوی نمادین از یک آیکون یا یک تصویر گرافیکی استفاده می کند. اصلی ترین نکته ای که باید در نظر بگیریم زمانی است که تصمیم می گیرید چه نوع تصویر یا نمادی برای لوگوی خود انتخاب کنید. تصویر یا نماد باید با هویت برند شما همخوانی داشته باشد و بتوان خدمات و محصولات ارائه شده توسط شرکت شما را از آن لوگو الهام گرفت. برای خلق یک لوگوی تصویری باید عمیق تر فکر کنید. باید بتوانید یک احساس مشترک بین برند خود و تصویر آن را پیدا کنید که به مخاطب منتقل شود.

 

لوگوهای مونوگرام یا لترمارک چیست؟

لوگوهای مونوگرام یا لترمارک، لوگوهایی هستند که از حروف تشکیل شده و معمولاً حروف ابتدای نام برند در آن مورد استفاده قرار می گیرد.

لوگوتایپ چیست؟

لوگوی همانند مونوگرام ، لوگو تایپ ها لوگو هایی بر اساس فونت هستند و بر روی نام برند تمرکز دارند. انتخاب فونت طراحی شده بسیار مهم است.

لوگوهای انتزاعی چیست؟

لوگوهای انتزاعی نوع خاصی از لوگوهای تصویری هستند و به جای اینکه یک تصویر قابل تشخیص باشد .

لوگو تصویری چیست؟

معمولا این دسته از لوگو ها در ذهنتان تجسم میشود.لوگو های تصویری همان طور که از نامش پیداست یک طرح بر مبنای گرافیک و آیکون است.

لوگو Mascots چیست؟

لوگو های Mascots یک شخصیت و کاراکتر انیمیشنی است که مشخص کننده زمینه کسب و کار شماست.

لوگو ترکیبی چیست؟

این دسته از لوگو ها بدلیل ترکیب تصویر و متن انعطاف پذیری بالایی دارند و میتوانند در جاهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.همچنین زمانی که شناخته تر شوید میتوانید متن را از تصویر حذف کنید و فقط یک لوگو تصویری داشته باشید.

لوگو emblem چیست؟

این نوع لوگو حاوی یک تصویر و یا نشانه است که که داخل آن از فونت های مخصوص استفاده میشود.

 

هزینه های لوگو چگونه محاسبه می شود؟

هزینه طراحی لوگو در هر جایی از ۰ تا ده‌ها هزار دلار است , اما اگر شما یک کسب‌وکار کوچک و یا در حال راه‌اندازی برای طراحی هستید , یک طراحی لوگوی خوب باید بین ۳۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار هزینه داشته باشد . قیمت طراحی لوگو می‌تواند متفاوت باشد, به عنوان مثال قیمت یک طرح لوگو به کیفیت و چه کسی که خلق شده‌است بستگی دارد . البته موضوع قیمت در ایران متفاوت تر است.

هزینه ثبت برند و چگونگی محاسبه آن برای خیلی از افراد جای سؤال دارد. هزینه های این کار به طور معمول شامل واریزی های قانونی اداره ثبت علائم تجاری، هزینه هر بار چاپ در روزنامه رسمی، حق الثبت اداره ثبت علامت تجاری و هزینه ثبت لوگو را شامل می شود. همین ابتدا این نکته را متذکر می شویم که هزینه ثبت در تهران با دیگر شهرهای ایران تفاوتی نمی کند و اقدام از هر شهری هزینه های یکسانی را در بر خواهد داشت.

 

ما در شرکت قصر با استفاده از تیم طراحی حرفه ای و مجرب بهترین و باکیفیت ترین لوگو ها را با استفاده از جدید ترین متد های طراحی برای مشتریان عزیز طراحی و چاپ میکنیم شما میتوانید با شماره گیری و تماس با کارشناسان ما مشاوره خود را در این زمینه بگیرید.